Przeboje 1961

Największe Hity 1961 to Bobby Lewis ze swoim „Tossin’ And Turnin”, Frank Sinatra „Come Fly With Me”, a w Polsce oczywiście „Parasolki” Marii Koterbskiej. Rok 1961 był udany dla twórców bluesowych i soulowych. Elvis Presley w tym roku stał się prawdziwą gwiazdą, a Ray Charles podbił serca Europejczyków. Konkurs Eurowizji odbył się na Lazurowym Wybrzeżu we Francji. Zwycięzcą został reprezentant Luxemburgu – Jean-Cloude Pascal z piosenką „Nous, les amoureux”.

Bardzo ważny to też rok dla polskiej muzyki bowiem odbył się w Polsce po raz pierwszy Konkurs Festiwal w Sopocie. Został on zorganizowany w sierpniu w Hali Stoczni Gdańskiej. Pomysłodawcą był Władysław Szpilman. Polski dzień konkursu wygrała Irena Santor z przebojem „Embarras”, a dzień międzynarodowy Szwajcar Jo Roland ze swoim hitem „Nous deux”. Niezwykłym faktem jest to, że Sopot Festiwal miał więcej międzynarodowych reprezentantów niż Konkurs Eurowizji!

Największe przeboje muzyczne z roku 1961 – oto najpopularniejsze piosenki – w Polsce i na świecie – przyjemnego, sentymentalnego słuchania.
 Superhity w Polsce w roku 1961 to takie piosenki jak „Znów minął lata jeden dzień” w wykonaniu Reny Rolskiej, kultowa piosenka z filmu Szatan z 7 klasy, jak również „Szkoda twoich łez, Dziewczyno” Jerzego Połomskiego.

 Megahitami za granicą w 1961 roku to znowu Elvis Presley „Stuck on You”, Frank Sinatra „Ring-A-Ding-Ding”, „Judge Not” Boba Marley’a.

Przeboje 1961

| Nostalgiczne, Przeboje Lat '60 | 0 Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>