Przeboje 1958

Największe przeboje roku 1958 to między innymi: „Volare” w wykonaniu Domenico Modugno, „All I Have to Do Is Dream” zespołu The Everly Brothers i słynne „Don’t” Elvisa Presleya.
Chyba najważniejszym wydarzeniem muzycznym tego roku było spotkanie trzech panów… 6 lutego – John Lennon i Paul McCartney poznali George’a Harrisona i wszyscy wiemy co z tego spotkania wynikło. 24 marca tego roku Elvis Presley został powołany do wojska co było bardzo szeroko komentowane w amerykańskiej prasie.

Ważnym wydarzeniem w Polsce było mianowanie na biskupa Karola Wojtyły, który następnie, kilkanaście lat później miał stać się najbardziej znanym Polakiem i głową Kościoła Katolickiego.
Kiedy w komunistycznej Polsce Alina Janowska śpiewała „Ta mała piła dziś i jest wstawiona, jest taka senna, rozanielona, czy ją rozpalił żar, kto jej starł puder z lic? Ta mała piła dziś i nie wie nic”! na świecie reprezentacja Brazylii została po raz pierwszy piłkarskim mistrzem świata, proklamowano V Republikę Francuską i pierwszy sztuczny satelita Ziemi Sputnik 1 spłonął w atmosferze.

Największe przeboje muzyczne z roku 1958 – oto najpopularniejsze piosenki – w Polsce i na świecie – przyjemnego, sentymentalnego słuchania.W tym roku na świat w Polsce przyszli: Zbigniew Karkowski (polski kompozytor i wykonawca muzyki współczesnej), Grzegorz Stróżniak (polski muzyk, wokalista, klawiszowiec i kompozytor zespołu Lombard) i Sławomir Wierzcholski (polski wokalista Nocnej Zmiany Bluesa), a na świecie: Ice-T (amerykański raper i aktor. Wykonawca gangsta rapu i jeden z pionierów rapcore’u), Bruce Dickinson (angielski muzyk, wokalista heavymetalowego zespołu Iron Maiden), Madonna (amerykańska piosenkarka i aktorka) i Michael Jackson (amerykański piosenkarz, nazywany „królem popu”).
Najbardziej znani muzycy, którzy odeszli to; Artur Rodziński (polski dyrygent), W.C. Handy (amerykański kompozytor i kornecista jazzowy, kierownik zespołu, nazywany „Ojcem Bluesa„) i Big Bill Broonzy (amerykański muzyk bluesowy).

W 1958 roku w studiu AVRO w Hilversum (Holandia) odbył się 3. Konkurs Piosenki Eurowizji. Koncert finałowy prowadziła dziennikarka telewizyjna Hannie Lips, a wygrał go reprezentant Francji – André Claveau z utworem Pierre’a Delanoë’a i Huberta Girauda „Dors, mon amour”.

Największe przeboje 1958 roku w Polsce to przede wszystkim: „Ta mała piła dziś” Aliny Janowskiej, „Most na rzece Kwai” – Janusza Gniatkowskiego i „A mnie jest szkoda lata” Janusza Połomskiego.

Mega hitami za granicą w 1958. roku były piosenki: „Don’t” Elvisa Presleya, „Volare” w wykonaniu Domenico Modugno, „Return to Me” Deana Martina.

Przeboje 1958

| Nostalgiczne, Przeboje Lat '50 | 0 Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>